Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

МАН: Осуда за насилството врз новинарката Мирјана Мирчевска

МАН остро го осудува инцидентот за време на денешната манифестација по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, во кој беше повредена...

Македонија9 часа

ССНМ ги осуди нападите врз новинари и фоторепортери од страна на обезбедувачите на МПЦ

Самостојниот синдикат на новинари и на медиумски работници (ССНМ) најостро ги осудува денешните физички напади врз новинари и фоторепортери од...

Македонија9 часа

СЕММ го осуди физичкиот напад врз новинарката на Канал 5

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) го осудува денешниот случај на физички напад врз новинарката на Канал 5...

Свет11 час

Во Средоземното море исчезнаа 117 мигранти

Во водите на Средоземното море, во близина на Либија, по превртување на гумен чамец, најверојатно се удавиле дури 117 мигранти,...

Свет12 часа

Шпанија шокирана од серијата убиства на жени

Ново немилосрдно убиство ја шокираше јавноста во Шпанија. Поранешен осуденик за убиство на сопругата, ја уби својата адвокатка и љубовница....