Контакт

Актуелно

Европа8 часа

Лавров: Москва се уште инсистира на вистинска руска Украина

По повеќе од две години интензивна војна во Украина, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска го потврди тврдењето...

Свет8 часа

Си-ен-ен: Сателитските снимки покажуваат дека во Исфахан нема поголеми штети

Според сателитските снимки од вселената до кои ексклузивно дојде Си-ен-ен, се чини дека нема поголема штета во воздушната база која...

Свет9 часа

Русија и Јордан предупредуваат на опасност од регионална ескалација

Русија вели дека имала контакт и со Израел и со нејзиниот сојузник Иран. Министерот за надворешни работи Сергеј Лавров изјави...

Македонија12 часа

Македонката Светлана Мојсов меѓу 100-те највлијателни личности во светот според магазинот „Тајм“

Македонката Светлана Мојсов, светски познат научник, чие истражување за хормоналните предизвикувачи за производство на инсулин доведе до револуционерни третмани за...

Свет16 часа

Разузнавачки извор за Си-ен-ен: Директните напади меѓу Израел и Иран завршија

Регионален разузнавачки извор рече дека директните напади меѓу Израел и Иран се завршени. Изворот разговарал за Си-ен-ен под услов да...