Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Коалицијата „Вреди“: Албанците не ги забораваат гревовите на „пациентот” Бујар

Денеска ќе се вратиме во 2016 година, кога Специјалното Јавно Обвинителство или СЈО функционираше како иницијатива на меѓународниот фактор за...

Црна хроника2 часа

Мотоциклист од Челопек излета од патот, со тешки повреди пренесен во тетовската Клиничка болница

Вчера, во 14 часот, во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат село Волковија – Тетово, во близина на...

Регион5 часа

Голем штрајк во Грција: не сообраќаат автобусите, возовите, бродовите

Бродовите се закотвени во грчките пристаништа, а железничките услуги се стопирани денеска бидејќи транспортните работници штрајкуваат и бараат повисоки плати...

Регион5 часа

Дачиќ: Резолуцијата за геноцидот во Сребреница не придонесува за помирување

Првиот потпретседател на владата на Србија и министер за надворешни работи, Ивица Дачиќ, изјави дека резолуцијата за геноцидот во Сребреница...

Македонија6 часа

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ 11 години од специјализантите правеше социјални случаи, СДСМ го плати нивниот труд

Да ја потсетам кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Силјановска дека нејзината партија 11 години од приватните специјализанти правеше социјални случаи. Тоа не...