Контакт

Актуелно

Црна хроника41 минута

Илегално влегол во земјата и дал лажен исказ: пронајден француски државјанин, кој во Франција бил пријавен за исчезнат

Полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица заедно со припадниците на ФРОНТЕКС го...

Македонија2 часа

МВР демантира дека не постапило по пријавите на сега веќе убиените жени во Кочани и Куманово: да не се пласираат дезинформации

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените...

Европа4 часа

(Видео) 15-годишно девојче убиено пред трговски центар во Велика Британија

15-годишно девојче почина кога утринава беше избодено со нож во автобус пред трговскиот центар во Кројдон, Велика Британија, потврди полицијата....

Свет4 часа

(Видео) Први апсења поради трагедијата на крвавата венчавка во Ирак

Директорот на Одделот за односи и информации при Министерството за внатрешни работи на Ирак, Саад Маан, денеска изјави дека се...

Регион5 часа

Хорор кај Димитровград: мигрант бил избоден 20 пати во белите дробови и во стомакот по расправија покрај автопат

Мигрант утрово бил избоден со нож покрај автопатот во околината на Димитровград, објавија српските медиуми. Од полицијата во Пирот за...