Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Претпладне магловито, попладне облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе има магла по котлините, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди особено на истокот. Ќе...

Свет13 часа

(Видео) Изгореа 35 брода во Алабама, има мртви

Најмалку осум лица загинаа денеска во пожар кој проголта најмалку 35 брода закотвени покрај реката Тенеси. Шефот на противпожарната бригада,...

Свет14 часа

Заврши спасувачката операција по земјотресот во Турција

Во Турција заврши спасувачката операција по земјотресот во петокот, во кој загинаа 41 лице. Акцијата беше стопирана кога службите за...

Регион14 часа

Рама: Меркел го поддржува балканскиот мини шенген

Германската канцеларка, Ангела Меркел, го поддржува балканскиот мини шенген и е убеденa дека овој процес ќе добие поголема поддршка, изјави...

Црна хроника15 часа

Кичевец со прострелна рана во градите пронајден во својот дом

Педесетгодишен маж од Кичево бил пронајден починат во семејниот дом со прострелна рана во пределот на градите. Увид на местото...