Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

Јане Велковски се запозна со Дејвид Бекам на самитот на Светскиот ден на децата

Единаесетгодишниот Јане Велковски од Северна Македонија учествува на самитот на УНИЦЕФ во Њујорк по повод Светскиот ден на децата, каде...

Спорт10 часа

Мурињо доби вртоглава плата кај Спарси, ама Пеп е сè уште најплатениот!

Новиот менаџер на Тотенхем, Потугалецот Жозе Мурињо стана вториот најплатен тренер во светот со годишна плата од 17.5 милиони евра....

Регион11 час

Вучиќ закажа седница на Советот за безбедност поради аферата со рускиот шпион

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за утре закажа седница на Советот за национална безбедност поради можната шпионска афера, во која...

Македонија12 часа

Имер Селмани именуван за почесен конзул на Албанија

Во Битола е отворен почесен конзулат на Република Албанија, а за почесен конзул е именуван Имер Селмани. „Денес, во градот...

Македонија13 часа

Судијката Димишкова се задржала 1,5 час на распит кај Русковска

Судијката од Кривичниот суд во Скопје, Весна Димишкова, која утрово влезе во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, според...