Контакт

Актуелно

Регион26 минути

Мицотакис: Не се чесни земјите членки на ЕУ

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис порача дека земјите членки на ЕУ не одговориле на барањето да преземат 3.000 малолетни мигранти без...

Свет1 час

Трамп: Амбасадорката во Украина не сакаше да ја закачи мојата фотографија во амбасадата

Американскиот претседател, Доналд Трамп, ја критикува амбасадорката Мари Јованович, која сведочеше во истрагата за негов импичмент, тврдејќи дека таа одбила...

Црна хроника3 часа

Двајца ранети за време лов на диви свињи

Две лица со прострелни рани од огнено оружје вчера биле хоспитализирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница...

Економија4 часа

(Видео) Додаток на платата од 3.000 денари за младите до 23 години

„Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно ќе им се исплаќа на млади вработени лица до 23 години со...

Македонија5 часа

За здравството во буџетот се предвидени 7,1 милијарди денари

Министерот за здравство, Венко Филипче, на прес-конференција го презентираше Предлог-буџетот за 2020 година. Тој истакна за здравството, во буџетот предвидени...