Контакт

Актуелно

Македонија19 минути

(Видео) Мицкоски: Цела Македонија боледува од тригодишната пандемија на Заев и СДСМ

Чувствувам дека за нешто помалку од 10 дена овде во Прилеп, коалицијата за Обнова на Македонија ќе постигне историски резултат,...

Регион3 часа

Грција ги затвора границите за српски државјани

Грција од утре во 6 часот наутро ги затвора границите за српските државјани. Српските туристи кои веќе се наоѓаат Грција,...

Македонија3 часа

(Видео) Заев: Покажавме дека можеме многу подобро од ВМРО-ДПМНЕ, кои знаат само да земаат од граѓаните

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните...

Црна хроника4 часа

Пронајдена Италијанка која двајца скопјани ја чувале заклучена во стан во Охрид

Во утринските часови на 4 јули во полициската станица Карпош, скопјанец пријавил дека 26-годишна Италијанка, била заклучена во стан во...

Регион6 часа

Почнаа изборите во Хрватска, за место во парламентот се борат 2.700 кандидати

Во Хрватска, од 7 часот утрово беа отворени избирачките места за 10. парламентарни избори од независноста на земјата, на кои...