Контакт

Актуелно

Црна хроника56 минути

Искршил обложувачница во Чаир, се заканувал со оружје и одзел пари од вработениот, МВР го расчистува случајот

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На...

Свет2 часа

Две години од руската инвазија на Украина: Борбата продолжува

Втората годишнина од руската инвазија врз Украина во цел свет се одбележува со комеморации, демонстрации и политички дебати. По повод втората...

Македонија2 часа

Кривична пријава за скопјанец фатен со пиротехника пред Нова година во Кичево

Полицијата од Кичево поднесе кривична пријава против 57-годишен скопјанец оти во декември минатата година го фатиле со пиротехнички средства во...

Свет9 часа

Судот пресече: Трамп ќе плати над 454 милиони долари во случајот за измама во Њујорк

Судија од Њујорк му нареди на Доналд Трамп да плати повеќе од 454 милиони долари откако беше прогласен за виновен...

Регион9 часа

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвини за принуден брак

Граѓанин на БиХ завршил во регионалниот суд во австрискиот град Корнојбург, откако неговиот син го обвини за насилство. Според локалните...