Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Телото на Навални предадено на мајка му

Телото на водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални е вратено на неговата мајка, изјави неговата портпаролка. Оваа информација доаѓа откако...

Црна хроника3 часа

Искршил обложувачница во Чаир, се заканувал со оружје и одзел пари од вработениот, МВР го расчистува случајот

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На...

Свет3 часа

Две години од руската инвазија на Украина: Борбата продолжува

Втората годишнина од руската инвазија врз Украина во цел свет се одбележува со комеморации, демонстрации и политички дебати. По повод втората...

Македонија4 часа

Кривична пријава за скопјанец фатен со пиротехника пред Нова година во Кичево

Полицијата од Кичево поднесе кривична пријава против 57-годишен скопјанец оти во декември минатата година го фатиле со пиротехнички средства во...

Свет11 часа

Судот пресече: Трамп ќе плати над 454 милиони долари во случајот за измама во Њујорк

Судија од Њујорк му нареди на Доналд Трамп да плати повеќе од 454 милиони долари откако беше прогласен за виновен...