Контакт

Актуелно

Регион2 часа

За европските избори во Хрватска беа пријавени 25 листи, осум помалку од 2019 година

Државната изборна комисија (ДИК) до крајниот рок доби 25 кандидатски листи за европските избори во Хрватска, што е за осум...

Свет3 часа

Володимир Зеленски им се заблагодари на САД за пакет-помошта за Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски му се заблагодари на американскиот Сенат за усвојувањето на законот со кој се одобри пакетот помош...

Скопје4 часа

ЈСП: Јавниот превоз по неделен возен ред, жичницата на Водно нема да работи

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека јавниот превоз ќе функционира по неделен возен ред, а жичницата на Водно нема да...

Македонија5 часа

Променливо облачно и потопло со сончеви периоди

Времето денеска ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Кон крајот на денот ќе има локален слаб дожд,...

Македонија18 часа

„Властите во Бугарија продолжија да негираат регистрација на етничко-македонски активистички групи“, се наведува во извештајот на Стејт департментот

Министерот за правда ги затвори бугарските културни клубови „Цар Борис Трети“ и „Иван (Ванчо) Михајлов“, повикувајќи се на законот од...