Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Полицаец нападнат во струшкото село Велешта

Околу 11 часот, во дворот на училиштето „Зини Хани“ во струшкото село Велешта, В. Ќ (31) и А. Ќ. (28),...

Свет1 час

Русија ја заврши првата фаза од испитувањата на вакцината против Ковид-19

Два руски центра за медицински истражувања ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината против Ковид-19. Две групи од 18...

Регион2 часа

Најголем број од новозаразените во Европа се на Балканот

Според табелата на Европската иницијатива за стабилност, во последните две недели во Косово има нагло зголемување на бројот на заразени...

Македонија3 часа

(Видео) На гласање дошла со маска со партиски симбол – полицијата ја привела

Претседатеот на избирачкиот одбор на гласачкото место бр. 2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Скопје побарал интервенција од полицијата бидејќи...

Регион3 часа

Кон: Белград сега е бомба, подобро да воведеме полициски час

Главниот српски епидемиолог, Предраг Кон, изјави дека мора да се спречи вирусот и дека било полесно кога во сила биле...