Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Путин ги повика најмоќните светски лидери на состанок

Рускиот претседател Владимир Путин предложи во 2020 година одржување состанок на лидерите на Русија, Кина, САД, Франција и Велика Британија,...

Македонија6 часа

Мицкоски за законот за ЈО: Не прифаќам и не преговарам за амнестирање криминал

Хибридниот режим на Заев турка закон за обвинителство за амнестија на криминалот и неправдите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,...

Регион6 часа

Германската полиција шокирана од состојбата на српски автобус кој стигнал до Берлин

Германската полиција објави дека запрела автобус што одел кон Србија и останала во шок поради состојбата на возилото што го...

Македонија7 часа

Лазаревски: Концесионерот на „Дрисла“ имаше обврска да инвестира 70 милиони евра, но останавме со купишта ѓубре

Со депонијата „Дрисла“ повторно ќе управува Град Скопје, што значи дека ние граѓаните повторно сме сопственици на градската депонија, изјави...

Регион7 часа

„Танјуг“: Во февруари ЕУ ќе ја претстави новата методологија за проширување

Европската комисија би требало предлогот за новата методологија во процесот на пристапување кон ЕУ да го претстави на 5 февруари,...