Контакт

Актуелно

Македонија30 минути

Сајкоски по земањето на уверенијата од ДИК: До 28 мај очекуваме да се формира Собранието, а до средина на јуни нова влада

Денес, по покана на Државната изборна комисија, ги подигнавме мандатите на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и нивните уверенија. Со добивањето на...

Свет33 минути

Силни турбуленции на летот Лондон – Сингапур: едно лице загина, повеќе од 30 повредени

Едно лице загина во авион од Лондон за Сингапур поради силни турбуленции, а повеќе од 30 лица се повредени, јавува...

Регион43 минути

Мотивот би можел да биде љубомора: осомничениот за убиството на сопругата и двете деца во Тузла купил секира на пазар

Тузланецот Мујага Чичкошиќ е осомничен дека ги убил сопругата и двете деца на возраст од девет и две години, а...

Свет3 часа

Амал Клуни имала клучна улога во барањето за апсење на Нетанјаху и лидерот на Хамас, пишува „Гардијан“

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС), кој бараше издавање налози...

Свет3 часа

(Видео) Илјадници луѓе на погребот на загинатиот претседател на Иран, но има и такви што ја слават неговата смрт

Почнаа обредите за погребот на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и уште седуммина загинати во хеликоптерската несреќа, јавува Би-би-си. Првата церемонија...