Контакт

Актуелно

Црна хроника2 часа

Рачна бомба пронајдена во ѕидовите од стара куќа во Тетовско

Шеест и тригодишник од тетовското село Ѓермо пријавил дека додека изведувал градежни работи за уривање стара куќа, во еден од sидовите...

Црна хроника2 часа

Битолчанец се застрелал додека си го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, добил прострелна...

Економија3 часа

ВМРО-ДПМНЕ за буџетот: Власта ќе потроши 3,9 милијарди евра на популистички програми

Зоран Заев и Нина Ангеловска денеска го презентираа најголемиот буџет во историјата на државата. Власта во 2020 година планира да...

Регион3 часа

Штрајкуваат поштарите во Словенија

Вработените во словенечката пошта го почнаа првиот штрајк во историјата со барање за зголемување на платата 10 отсто, како и...

Свет5 часа

Макрон: Унилатерализмот раѓа национализам, кој води до војни

Светот денеска се соочува со криза на политичките и економските системи, а унилатерализмот раѓа национализам, кој води до овјни, порача...