Контакт

Актуелно

Европа1 час

Откриена бомба за време на реновирање на театар во Италија, евакуирани 54.000 лица

Околу 54.000 луѓе се евакуирани од италијанскиот град Бриндизи поради деактивирање на бомба во Втората светска војна, соопштија локалните власти....

Македонија2 часа

Пендаровски и сопругата заедно со младите од „Доза среќа“ ја накитија новогодишната елка

Претседателот Стево Пендаровски и сопругата денеска ја накитија новогодишната елка во Канцеларијата на претседателот, за што помош имаа од младите...

Економија2 часа

Ученици изработија еко-проекти за чиста вода, воздух и почва

Еколошки филтер со зеолит за прочистување на водата, воздухот и почвата, систем за детекција на гасови во воздух во работни...

Забава4 часа

Кралицата бара администратор на социјалните мрежи, плата 67.000 долари

Британската кралица Елизабета Втора е подготвена да плати до 67.000 американски долари годишно на личност која би управувала со нејзините...

Забава4 часа

Ширум светот одржан фестивалот на дедо мразовци

Во многу градови низ светот, вклучително и Њујорк, се одржа традиционалниот фестивал на Дедо Мраз. Илјадници луѓе облечени во црвени...