Контакт

Актуелно

Свет13 минути

Татко и син во притвор претепани до смрт, уапсени пет полицајци

Во Индија се уапсени пет полицајци поради смртта на татко и син во полициски притвор, изјави висок истражен службеник, откако...

Европа14 минути

Финска конечно ја трга свастиката од амблемот на возухопловните сили

Финските воздухопловни сили престанаа да го користат стариот амблем кој содржеше свастика, јави Би-би-си. Долго време, амблемот на финските воздухопловни...

Свет31 минута

Во Кина повторно нови случаи на коронавирус

Во Кина се регистрирани три нови случаи на коронавирус, од кои два се увезени од странство, соопшти денеска кинеската Здравствена...

Европа36 минути

ЕК предупредува: Ако продолжи корона-кризата, младите масовно ќе останат без работа

Иако многумина сметаа дека први на удар ќе бидат ќе бидат постарите вработени заради нивната возраст и заради нивните квалификации,...

Македонија52 минути

(Видео) Кекеновски: Ќе побараме уставни промени за укинување на имунитетот на носителите на јавни фунции

„Покрај стратешките определби, ние како коалиција подготвивме и краткорочни приоритети со цел да докажеме дека прво сме сериозна коалиција и...