Контакт

Актуелно

Европа9 часа

Борел: Ако пропаднат преговорите, спремни сме да одговориме на руската агресија

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вели дека ЕУ, пред сè, е за дипломатски пристап во решавањето на проблемот со...

Европа10 часа

Вооружен напад во најстариот германски универзитет, загина млада жена

Млада жена е убиена, а три лица се повредени во нападoт со огнено оружје што денеска се случи на Универзитетот...

Македонија11 час

Арсовска: Ветинг за директорите на јавните претпријатија

Град Скопје почна постапка на (проверка) ветинг за поставените директори на јавни претпријатија, нагласи скопската градоначалничка Данела Арсовска. „Ќе има...

Македонија12 часа

Бухова: Зечевиќ не се тестирал на коронавирус на 19 јануари

По тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, позитивен на Ковид-19, без маска го ширел вирусот на...

Македонија15 часа

Генчовска и Османи разговараа за актуелната состојба на политичкиот дијалог

Министрите за надворешни работи, Теодора Генчовска и Бујар Османи, се сретнаа денес во Софија, 24 јануари, непосредно пред почетокот на...