Контакт

Актуелно

Европа8 часа

Белгија ќе прими 10 деца на припадници на Исламска држава

Судот во Брисел ѝ нареди на белгиската Влада да бидат примени 10 деца родени во Сирија, на припаднички на Исламска...

Свет8 часа

Русија нареди депортирање на вработени во американски универзитет

Судот во Русија нареди депортирање на пет лица вработени на Универзитетот во Бафало во САД поради прекршување на условите за...

Македонија11 час

Отворена прва градинка во Куклиш

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, и градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски, денеска ја отворија новоизградената градинка во...

Спорт12 часа

Го запалија, го обоија, а сега и го пресекоа – падот на Златан е извесен (фото)

Има нови моменти поврзани со споменикот на Златан Ибрахимовиќ поставен пред стадионот на Малме, во Шведска. Откако најпрво изневерените навивачи...

Македонија12 часа

Жителите на Ѓорче Петров повикуваат на протест против депонијата во Ново Село

Жители на општината Ѓорче Петров повикаа на масовен протест за расчистување на најголемиот проблем со загадувањето во оваа скопска општина,...