Контакт

Актуелно

Регион56 минути

Хандке прогласен за персона нон грата во Сараево

Добитникот на годинашната Нобелова награда за литература, Питер Хандке, денес е прогласен за персона нон грата во кантонот Сараево. Оваа...

Црна хроника2 часа

Во Германија уапсен бегалец од нашата земја, кој е осуден на 32 години затвор

МВР информира дека во соработка со германската полиција уапсен е криминалец кому му се изречени казни од над 32 години...

Црна хроника3 часа

Камион удрил во двајца пешаци во Прилеп

Две жени со тешки повреди биле пренесени во болница кога во нив удрил камион. Несреќата се случила вчера во 18.30...

Регион4 часа

Србија отвори ново поглавје во преговорите со ЕУ

На Меѓународната конференција во Брисел, Србија го отвори Поглавјето 4 за слобода на движење на капиталот, пренесе РТС. Отворањето ова...

Регион4 часа

Земјотрес со јачина од 5,3 степени ја погоди Грција

Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран во морето во близина на островите Крит и...