Контакт

Актуелно

Македонија9 часа

Заев најави укинување на министрите без ресор и отворање агенции и директорати

Ќе градиме уште поотчетна и потранспарентна влада која ќе работи за народот, за унапредување на правата на сите граѓани, порача...

Свет9 часа

Во светот над 550.000 луѓе починаа од коронавирус, половина се од четири земји

Повеќе од 550.000 луѓе починаа од коронавирус во светот, објави агенцијата „Франс прес“. Половина од смртните случаи се регистрирани во...

Аја Софија, Истанбул Аја Софија, Истанбул
Свет10 часа

Турскиот државен совет одобри пренамена на „Аја Софија“ во џамија

Државниот совет на Турција изгласа едногласно да го смени статусот на музејот „Аја Софија“ во џамија, напиша турскиот новинар Раџип...

Македонија11 час

Мицкоски од Чаир: Нема место за криминалците во политиката

Нема место за криминалците во политиката, доаѓа обнова, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој заедно со носителот на втората...

Македонија12 часа

Османи го повика Уставниот суд да го продолжи рокот за регистрација на лицата во изолација

Мора да гарантираме безбедни избори и право за глас за секој граѓанин, рече портпаролот на кампањата на ДУИ, Бујар Османи,...