Контакт

Актуелно

Свет1 час

Нова драма во Австралија: Маж избоден со нож во трговски центар

Маж е избоден со нож денеска во трговскиот центар Хај Поинт во западниот дел на Мелбурн, Австралија. Полицијата соопшти дека...

Црна хроника4 часа

Двајца загинати во сообраќајката на патот Штип-Кочани

На 20.04.2024 во 14.23 часот во СВР Штип било пријавено дека на магистралниот пат Штип – Кочани, во близина на...

Свет6 часа

Маж во Холандија имал Ковид 613 дена: Пронајдени се над 50 мутации на вирусот

Научниците од Холандија пријавиле екстремно долга инфекција со Ковид-19 кај маж кој починал минатата година, откако бил позитивен на вирусот...

Македонија7 часа

Во Скопје се возело брзо и без возачка дозвола – санкционирани 114 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (20.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...

Македонија8 часа

ЦУК: Спасен овчар заглавен на речен остров во водите на Црна Река

Спасен е овчар заглавен на речен остров во надојдените води на Црна Река, заедно со неговите стотина овци, соопштија синоќа...