Контакт

Актуелно

Македонија11 минути

„Во сообраќајна несреќа при судир на камионите кои носат увозен јаглен на омилената фирма на белорускиот конзул загина човек“, вели Николоски

„Власта на СДС И ДУИ на заминување прави масовна пљачка на ЕЛЕМ И РЕК Битола! Целта е да се искраде...

Скопје2 часа

Без струја делови од општините Ѓорче Петров и Карпош

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, информира дека, поради технички зафати во...

Македонија2 часа

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне,...

Свет13 часа

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото во Тексас и Оклахома

Најмалку две лица загинаа, а голем број се повредени во торнадото што ги погоди американските сојузни држави Тексас и Оклахома....

Македонија13 часа

Купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел

Повторно купови со отпад на паркингот кај гробиштата во Бутел. Поранешниот директор на АД „Пошта“, Јани Макрадули на својот Фејсбук...