Контакт

Актуелно

Црна хроника9 минути

Тешко повреден тракторист во сообраќајка во струмичко

На магистралниот пат Струмица-Ново Село, на место викано „Сушичко стопанство“, вчера се случила сообраќајна незгода меѓу автомобил „Волво“, управувано од...

Црна хроника20 минути

Во акциска контрола на полицијата во Скопје казнети над 200 возачи

Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје на изминатата ноќ во период од 22,00 до 04,00...

Свет1 час

Вонредна состојба на Далечниот исток на Русија поради поплавите

Вонредна состојба е прогласена во седум општини во регионот Приморск на Далечниот исток на Русија, поради поплавите предизвикани од обилните...

Македонија2 часа

Заев го честита Денот на Армијата: Нашите војници покажуваат еднаквост во партнерството со нашите сојузници

Со особена чест и задоволство го честитам денешниот празник, упатувајќи искрена благодарност за вашата континуирана посветеност, професионалност и несебичниот ангажман...

Македонија2 часа

На граничните премини се чека околу 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Табановце и за излез и...