Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

АВМУ ќе донира дополнителни финансиски средства за ТВ Вис која ја зафати пожар

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе донира финансиски средства на ТВ Канал Вис Струмица со цел да и...

Свет35 минути

Во Кина 45 новозаразени од коронавирус, само еден не е од странство

Кина објави 45 нови случаи на коронавирус, од кои 44 заразени доаѓаат од странство. Според Националната здравствена комисија, уште петмина...

Македонија1 час

Денеска сончево време со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, информира УХМР. Претпладне по одделни котлини ќе биде магливо, а попладне претежно...

Спорт1 час

Роналдо покрај мајка му: Чувајте го семејството и саканите

Кристијано Роналдо сподели одлична семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар....

Спорт12 часа

Ф1 ќе произведуваат респиратори

Тимовите во Формула 1 го формирале проектот „Бокс“ што значи дека ќе се вклучат во производство на медицинска опрема. Хуманитарниот...