Контакт

Актуелно

Регион1 час

Вучиќ свика вонреден состанок поради влошени состојби во регионот

Во Белград се одржува итна средба, свикана од српскиот претседател Александар Вучиќ, поради, како што било наведено, влошената состојба во...

Македонија2 часа

Скопјани пијат квалитетна и безбедна вода

Скопјани пијат квалитетна и безбедна вода, соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје. Со цел подобра информираност на граѓаните на...

Свет2 часа

Јапонија ќе испрати авиони во Кина за 200 свои државјани

Јапонија денеска ќе испрати чартер лет кон кинескиот град Вухан за да врати околу 200 граѓани, соопшти Владата во Токио....

Свет2 часа

Потврдено е дека поранешниот крал на Белгија има вонбрачна ќерка

Поранешниот крал на Белгија Алберт Втори призна дека е биолошки татко на 51-годишната Делфине Бел, откако беше присилен да даде...

Македонија3 часа

Претпладне магловито, попладне облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе има магла по котлините, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, особено на истокот. Ќе...