Контакт

Актуелно

Свет14 минути

(Видео) Светските метрополи како градови на духови за време на пандемијата

Пандемијата со коронавирусот ги испразни светските метрополи, каде властите апелираа или законски го ограничија движењето на граѓаните, со цел да...

Регион1 час

Албанија испраќа тим лекари во Италија, Рама порача: „Денес сите сме Италијанци“

Албанија испрати 30 лекари и медицински сестри денеска за да и помогнат на Италија, најтешко погодената земја во Европа во...

Регион2 часа

Во Србија 131 нови случаи на коронавирус, самоизолацијата продолжена на 4 недели

Во Србија денеска до 15 часот, потврдени се 131 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заболени изнесува...

Свет3 часа

(Видео) Болница на вода – американски воен брод отплови кон Њујорк

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе ја испрати воената брод-болница на патување во Њујорк за да потенцира дека федералните власти...

Македонија6 часа

Мицкоски: Подавам рака да ѝ помогнам на Владата за над 1 милијарда евра без кратење на платите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека е сериозно загрижен дека земјата е пред прагот на најголемата економска криза од...