Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

(Видео) Прилепчани добија нови еколошки автобуси

Четири еко-автобуси се вклучија во системот на јавниот патнички транспортен систем во Општина Прилеп. Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска...

Регион3 часа

Пожарот во Хвар го гаснат и два „канадера“

Четириесетина пожарникари и два авиони „канадера“ го гаснат пожарот што избувна денеска на Хвар, но огнот не претставува закана за...

Регион3 часа

Вонредните парламентарни избори во Косово ќе чинат шест милиони евра

Потребни ќе бидат околу шест милиони евра за одржување на предвремени парламентарни избори во Косово, се согласија денеска претставниците за буџетот...

Македонија3 часа

Ако не му се извинат за случајот „Рекет“, Димитров првпат во животот ќе тужи

Министерот за надоврешни работи Никола Димитров побара веднаш да биде повлечен текстот во кој неговото име е поврзано со случајот...

Македонија5 часа

Арсовски: Заев ги предупредил рекетарите да ја прекинат комуникацијата со Камчев

Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот „Рекет“ кои што излегоа во медиумите вчера, а се потврдени од...