Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци. Министерството...

Македонија45 минути

Спасовски: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека дополнително ќе се зголеми...

Македонија1 час

Сончево време со засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен ветер, од северен и...

Македонија1 час

Мицкоски: Време е за политичари кои ќе одлучуваат заедно со народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Велес рече дека ова се избори на кои се избира помеѓу неправдата и...

Македонија16 часа

(Видео) Филипче: Кичево за две години ќе добие модерна болница

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, и министерот за здравство, Венко Филипче, денеска ја посетија Општата болница во Кичево,...