Контакт

Спорт

Доделен автомобилот од првата етапа од наградната игра на „Моцарт“

Објавено пред

Заврши првата етапа од големата наградна игра на „Моцарт“ обложувалници, ПОГОДИ НАЈГОЛЕМА КВОТА, а на уплатното место во Неготино вчера го доделија првиот „фиат 500“.

Орце Груев од Неготино со добитен тикет и најголема квота од 18,270 ќе го вози прекрасниот автомобил „фиат 500“, а покрај тоа може и да се пофали со одлична парична добивка!

Наградната игра не завршува тука, бидејќи играчите во „Моцарт“ обложувалници имаат 4 шанси за 4 автомобили! Во тек е втората етапа каде победникот со најголема квота ќе освои „фиат 500“. Истата награда го чека и победникот од третата етапа, додека во последната, четврта етапа, најдобриот ќе го освои автомобилот „џип компас“.
Првата етапа почна на 30.08.2019, а траеше до 30.09.2010. Во тек е втората етапа во која учествуваат тикетите за обложување уплатени во период од 9:00 часот на ден 01.10.2019 година до 21:00 часот на ден 31.10.2019 година и истите не учествуваат во ниту една од другите етапи.

Во третата етапа учествуваат тикетите за обложување уплатени во период од 9:00 часот на ден 1.11.2019 година до 21:00 часот на ден 30.11.2019 година и истите не учествуваат во ниту една од другите етапи.

Во четвртата етапа учествуваат тикетите за обложување уплатени во период од 9:00 часот на ден 1.12.2019 година до 21:00 часот на 5.01.2020 година и истите учествуваат само во оваа етапа.

По завршување на секоја етапа од наградната игра, системот се рестартира при што квотите од секоја завршената етапа не се префрлуваат и не учествуваат во која било следна етапа. Квотите со почеток на секоја нова етапа се бришат. Добитниот тикет со најмалку четири одиграни парови со најголема квота, покрај добивката, ќе биде награден и со еден од автомобилите „фиат 500“ или „џип компас“.

Минималната уплата по тикет изнесува 20 денари. Во случај двајца играчи да погодат идентична квота, предност има оној играч кој прв го уплатил тикетот. Во пресметка за награда не влегуваат системските тикети и тикетите со еден промашен пар кои остваруваат право на бонусот „Промаши, а наплати“ и Live Bet тикетите.

(ПР текст)

Спорт

Распад! Сити и Челси се повлекуваат од Суперлигата, Атлетико и Барса размислуваат!

Објавено пред

Плановите за европската Суперлига се пред распад откако Челси, Манчестер сити, Барселона и Атлетико Мадрид наводно се повлекуваат од плановите за настапи на елитното натпреварување.

Според Би-би-си, газдата на Челси, Роман Абрамович, донел одлука да се подготват документи за повлекување од лигата по притисокот на навивачите и на јавноста, а според „Сан“, Манчестер сити веќе донел ваква одлука.

Во Шпанија, пак, претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, објави дека неговиот клуб нема да се приклучи на Суперлигата додека тоа не го одобрат навивачите.

„Ова е нивни клуб, тоа е нивна одлука“, изјавил Лапорта.

Навивачите на Челси ја добија битката – клубот подготвен да ја напушти Суперлигата?

Прикажи повеќе...

Спорт

Келн преку Лајпциг си ги зголеми шансите за опстанок

Објавено пред

Келн со изненадувачки 2:1 го совлада второпласираниот тим во Бундеслигата, РБ Лајпциг, за да си ги зголеми шансите за опстанок во германската прва лига иако уште е во зоната за испаѓање. Од друга страна, Лајпциг останува на -7 од Баерн во удар на шампионските амбиции на клубот на Ред бул.

Херој на „јарците“ беше дефанзивниот ветеран Јонас Хектор, кој првин ги донесе во водство во 46. минута, а откако Амаду Хајдара израмни во 59. минута, само минута подоцна го постигна победничкиот гол.

Лајпциг со 30 одиграни меча (од вкупно 34) има 7 поени помалку од Баерн (со 29 меча), а Келн останува претпоследен со 26 поени, но сега е само на еден поен од безбедната зона, односно од 15-пласираниот тим Арминија Билефелд.

Прикажи повеќе...

Спорт

Навивачите на Челси ја добија битката – клубот подготвен да ја напушти Суперлигата?

Објавено пред

Дел од навивачите на Челси јасно го кажаа своето мислење за новата Европска Суперлига, откако го блокираа автобусот на својот клуб пред денешниот меч со Брајтон во Премиер лигата.

На крајот, ситуацијата ја смируваше легендарниот голман, Петр Чех, кој излезе и се обиде да ги убеди навивачите да го пуштат автобусот на помине.

Од друга страна, шпекулациите велат дека клубот на Роман Абрамович веќе ги подготвува документите за повлекување од Европската Суперлига по реакцијата на јавноста и на навивачите. Се верува дека и во Манчестер сити се подготвени на ваков потег, со што се става голема „сопка“ на планот за единство против УЕФА и ФИФА.

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија31 минута

Продолжени мерките за ограничување на движењето до 27 април

Владата донесе одлука со која постојните мерки за ограничување на движењето и за другите рестрикции и мерки за примена на...

Македонија41 минута

Бесплатни ковид-тестови за туристи што ќе престојуваат во државата

Со мерката 7 од шестиот антиковид-пакет на Владата ќе бидат обезбедени бесплатни ковид-тестови за странски туристи што ќе престојуваат во...

Спорт2 часа

Навивачите на Челси ја добија битката – клубот подготвен да ја напушти Суперлигата?

Дел од навивачите на Челси јасно го кажаа своето мислење за новата Европска Суперлига, откако го блокираа автобусот на својот...

Македонија4 часа

Филипче: Капацитетот на производство на Институтот „Торлак“ е милион дози на месечно ниво

Министерот за здравство, Венко Филипче, во рамките на денешната посета на Белград имаше предвидено и посета на Институтот „Торлак“, каде...

Македонија6 часа

Нови 766 заболени и 31 починат од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.171 тестирање, а регистрирани се 766 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје...

Македонија7 часа

„Ќе можете ли да ни помогнете?“ – угостителите, игротеките и туристичките агенции на протест побараа финансиска помош

Континуирана финансиска поддршка за спас на туристичко-угостителскиот сектор побараа попладнево на протест угостителите, претставници на ноќните клубови, рестораните за свадби,...

Македонија8 часа

Србите ќе бидат ослободени од плаќање патарини во Македонија поради благодарност за вакцините

Српските граѓани ќе бидат ослободени од плаќање на патарините во Македонија, во знак на благодарност поради донираните вакцини. Ослободувањето ќе...

Свет9 часа

Научникот кој ги поврза „Астразенека“ и згрутчувањето на крвта добивал пари од „Фајзер“

Норвешкиот научник кој ја открил врската помеѓу згрутчувањето на крвта и вакцината „Астразенека“ добивал пет години пари од конкурентската компанија...

Македонија10 часа

Вработени во Агенцијата за вработување нелегално издале пријави за работа на над 80 странци

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.М.(48) од Скопје и В.З.(60) од Скопје,...

Македонија10 часа

Османи во разговор со Кулеба: Даваме недвосмислена поддршка на територијалниот интегритет на Украина

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи, по повод 26-годишнината од воспоставувањето на дипломатски односи меѓу Македонија и Украина, оствари телефонски...

Македонија11 час

Приватните специјализанти бараат здравствено осигурување и покачување на платата

Решавање на проблемот со здравственото осигурување на приватните специјализанти, покачување на платите, како и платени дежурства, се дел од барањата...

Европа11 час

Чешка нема да набави „спутник В“ и го исфрла рускиот „Росатом“ од тендерот за нуклеарна централа

Чешката влада објави дека го исклучува рускиот „Росатом“ од тендерот за нуклеарна централа вредна повеќе милијарди евра и се откажа...

Свет12 часа

Научници за носењето маски на отворено: Престојот надвор е многу побезбеден

Пандемијата предизвика позната глетка во многу градови низ светот – луѓе кои шетаат, возат велосипед или седат во парк со...

Македонија14 часа

Македонија во мај добива 119.000 дози, ЕУ ќе испрати 651.000 вакцини за регионот

Австрија потврди дека ЕУ планира да дистрибуира 651.000 дози вакцини на „Фајзер“ и „Бионтек“ против коронавирус во шест земји од...

Македонија1 ден

Стигнаа 10.530 дози од „Фајзер“, од среда ќе бидат распределени на пунктовите за вакцинација

Попладнево стигна првата пратка од вакцините на „Фајзер“, која властите ја обезбедиjа cо директни преговори со овој производител, информираат од...

Европа1 ден

Прага бара руската амбасада да го ослободи објектот, на таа локација ќе се прави парк

Властите во Прага бараат руската амбасада во Чешка да го напушти просторот што моментно го зафаќа на површина од пет...

Македонија1 ден

Груевски: Тие си знаат чиј имот замрзнале, но мој сигурно не е

Денес дознав дека деновиве ОЈО објавило дека замрзнале наводен мој имот, односно земјиште и два помали стана што ги бев...

Европа1 ден

Политичките лидери за Суперлигата: Богатите не може да ја присвојат убавината на фудбалот

Дванаесет големи европски фудбалски клубови синоќа објавија дека ќе стартуваат нова Суперлига, затворено натпреварување, во кое ќе играат само најсилните...

Македонија1 ден

35 починати и 135 нови случаи на Ковид-19

Oд Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 841 тестирањe, а регистрирани се 135 нови случаи...

Македонија1 ден

Рестриктивните мерки продолжуваат и во наредните седум дена, препорача Комисијата за заразни болести

Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Комисијата за заразни болести и врз основа на...

Досие