Контакт

Спорт

Нови бонусни акции во „Спорт лајф“

Објавено пред

„Спорт лајф“ подготви два нови бонуса за онлајн обложувачите. Со Welcome бонусот до 6.000 денари ќе им посака добредојде на корисниците кои првпат уплаќаат депозит за онлајн обложување, додека на оние кои веќе го искористиле почетниот бонус, „Спорт лајф“ им овозможува нов месечен reload бонус од 50%, а во износ до 3.000 денари.

За активирање на акциските бонуси потребно е одигрување на најмалку три натпревари на онлајн тикет, со минимална квота по натпревар – 1,40 и минимален износ на онлајн тикетот/ите да е еднаков на износот од внесениот депозит.

По одигрувањето на целиот депозит, акцискиот бонус автоматски се додава на сметката на корисникот. Потоа, акцискиот бонус исто така треба да се искористи со одигрување на тикети по претходно наведните правила, во двојно поголем износ од добиениот бонус за да може да се најави исплатата на тикетот.

Минималниот износ на депозитот за онлајн обложување изнесува 300 денари.

Welcome бонусот важи од 22.6.2020 до 31.8.2020 и се однесува на првите 1.000 корисници кои ќе ги исполнат условите за добивање на бонусот. Сите детали за Welcome бонусот на „Спорт лајф“ можете да ги најдете ТУКА

Воедно, од 1 јули па сè до крајот на месецот сите регистрирани корисници на www.sportlife.com.mk кои веќе го имаат реализирано својот прв депозит на својата корисничка сметка ќе имаат право на Monthly Reload бонус до 50% од износот на депозитот, а најмногу до 3.000 денари. Имено, бонусот се доделува за првиот нов уплатен депозит во овој месец. Повеќе информации за добивање на овој бонус на „Спорт лајф“ можете да прочитате ТУКА

Со новите бонуси „Спорт лајф“ ја наградува лојалноста на играчите. Тие добиваат можност да играат повеќе, да добиваат повеќе и да ги откријат предностите на онлајн обложувањето на „Спорт лајф“.

Спорт

„Црниот ѕвер “ Луис е кралот на УФЦ нокаутите – го „уништи“ Олејник

Објавено пред

Дерик Луис, попознат како „Црниот ѕвер“, стана крал на нокаутите во тешката категорија, откако го „уништи“ Алекеј Олејник во втората рунда во главниот меч на УФЦ фајт најт во Лас Вегас.

Со овој финиш, Луис го оствари својот рекорден 11. нокаут во УФЦ, со што ги помина поранешните шампиони Каин Веласкез и Жуниор дос Сантош и сега е на второто место (со уште четири фајтери) без разлика на категоријата.

Луис „влета“ во втората рунда со луд удар на колено кој заврши во градите на Олејник, по што со силен удар со десната рака го прати противникот на подот, по што ја заврши работата.

„Не ми се верува дека сум рекордер по бројот на нокаути, бидејќи пред мене имаше големи фајтери како Брок Леснар и Каин Веласкез. Морам да останем скромен“, вели Луис.

35-годишниот Луис сега има четири победи во низа и седум во последните осум меча. Тој загуби од Даниел Кормиер во меч за титулата на УФЦ 230 во ноември 2018, но сега повторно е еден од кандидатите за титулата.Прикажи повеќе...

Спорт

Дончиќ фуриозен во „пресметката“ со Адетокумбо

Објавено пред

Лука Дончиќ постигна 36 поени, 19 асистенции (најмногу во неговата кариера) и 14 скока за неверојатен 17. трипл-дабл оваа сезона предводејќи ги Далас маверикс до 136:132 победа во продолженијата над Милвоки бакс во Орландо.

Далас постигнаа 16 поени во низа, последните седум во регуларниот дел и првите девет во продолжението, а да направат 128:119 водство, пред Бакс да се вратат на два поени, за Дончиќ да му асистира фантастично на Макси Клебер за тројка и за запечатување на победата.

Доријан Финли-Смит додаде 27 поени и 11 скока за Мавс, а Криштапс Порзингис имаше 26 поени и 11 скока. За Милвоки, Брук Лопез имаше 34 поени (шест тројки), а Јанис Адетокумбо додаде 34 поени, 13 скока и 5 блокади. Бакси го имаат најдобриот скор во НБА 55-15.

Лос Анџелес лејкерс, пак, запишаа уште еден пораз, откако Индијана пејсерс предводена од 39-те поени на Ти Џеј Ворен стигна до 116:111 победа.

Ворен, кој има неверојатни 33.8 поени по натпревар по рестартот на лигата на 30 јули, постигна седум поени во последните 1:25 за од негатива од еден поен да направи предност од шест поени на 10.6 секунди пред крајот.

За Лејкерси (51-18), Леброн Џејмс се врати по еден меч пауза со 31 поен, 8 скока и 7 асистенции, и тој беше единствениот стартер со двоцифрен број на поени, бидејќи Ентони Дејвис постигна само осум поени (3-од-14 од поле).

НБА

Далас – Милвоки 136:132 ОТ

Феникс – Мајами 119:112

Индијана – ЛА Лејкерс 116:111

Денвер – Јута 134:132 ОТ

ЛА клиперс – Портланд 122:117Прикажи повеќе...

Спорт

Каталонците и Баварците рутински – познати сите четвртфиналисти во ЛШ

Објавено пред

Барселона и Баерн Минхен без проблеми ја завршија работата во заостанатите мечеви од осминафиналето на Лигата на шампионите, забележувајќи победи за да закажат пресметка во четврт-финалето на елитното европско натпреварување.

Барселона дома го пречека Наполи по гостинските 1:1 во Италија, и ги реши сите дилеми уште во првото полувреме од мечот. Клемен Ленгле уште во 10. минута со убав гол со глава го отвори резултатот, а Лео Меси уште еднаш покажа дека е „магионичар“ кога во 23. минута и покрај тоа што беше соборен на земја, успеа да стане и да зголеми на 2:0.

До крајот на полувремето, паднаа уште два гола од пенал, откако прво во 45. минута, Луис Суарез зголеми на 3:0, пред капитенот Лоренцо Инсиње, исто така од белата точка да намали на 3:1.

Во Минхен, пак, Баерн го пречека Челси, кого успеа да го победи со 3:0 на првиот меч во Лондон, и исто така ја поништи цела неизвесност во првото полувреме. Роберт Левандовски во 10. минута од пенал донесе 1:0 водство, пред Иван Перишиќ во 24. минута да зголеми на 2:0. Челси прво имаше поништен гол поради офсајд, а потоа преку Теми Абрахам во 44. минута намали на 2:1.

Корентин Толисо, само што влезе во игра во 76. минута зголеми на 3:1, пред Левандовски да го запечати триумфот во 84. минута.

ОСМИНАФИНАЛЕ, 2.МЕЧ

Барселона – Наполи 3:1, прв меч 1:1, вкупно 4:2

Баерн Минхен – Челси 4:1, прв меч 3:0, вкупно 7:1

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ

РБ Лајпциг – Атлетико Мадрид

Аталанта – Пари Сен-Жермен

Манчестер сити – Лион

Барселона – Баерн МинхенПрикажи повеќе...

Најново

Македонија2 минути

Големи штети во Велес и околината по вчерашното невреме

Невремето синоќа предизвика големи штети во Велес и околината. Градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски на Фејсбук објави фотографии, на...

Свет19 минути

Нов Зеланд одбележува 100 дена од победата над коронавирусот

Денеска Нов Зеланд одбележува 100 дена откако е сузбиено ширењето на коронавирусот, со што оваа земја стана светол пример во...

Свет49 минути

(Видео) Пожар изби во болница за пациенти со ковид-19 во Индија, најмалку седум загинати

Најмалку седум луѓе загинаа во пожар, кој зафати привремена болница за пациенти заразени со коронавирус во Вијајавади, во југоисточна Индија....

Свет56 минути

Макрон и ОН организираа конференција за собирање помош за Бејрут

Меѓународните лидери денеска ќе разговараат за собирање помош за Бејрут по експлозијата која го разори либанскиот главен град. Виртуелната конференција,...

Свет1 час

Пронајдена црната кутија од преполовениот авион во Индија

Истражителите ја пронајдоа црната кутија од авионот кој во петокот се излизга од пистата и се преполови на аеродромот во...

Свет14 часа

(Видео) Демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут

Демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против владата, пренесуваат светските медиуми. Претходно денеска...

Свет16 часа

Британските медицински работници на протест, бараат повисоки плати

Mедицинските работници во Велика Британија се собраа да протестираат во неколку градови, барајќи од владата повисоки плати за нивната макотрпна...

Македонија16 часа

Нови 200 заболени и четворица починати од ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на...

Свет18 часа

(Видео) Португалски канадер се урна во близина на шпанската граница, има и жртви

Португалски канадер за гаснење пожар се урна денеска близу шпанската граница и според информациите од медиумите, најмалку едно лице го...

Свет19 часа

Документ на британската влада: Карантинот предизвикал смрт на илјадници луѓе

Карантинот убил илјадници луѓе кои не можеле да дојдат до медицинска помош или кои избегнувале да одат во здравствени установи...

Македонија19 часа

МЗ: Во Геријатриската болница се преземени сите мерки по појавата на позитивни случаи

Министерството за здравство реагира на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ дека новите случаи на коронавирус во Геријатриската болница во Скопје го демантираат...

Свет20 часа

Почина сопругата на амбасадорот на Холандија која беше повредена во експлозијата во Бејрут

Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во...

Регион21 час

Косовскиот политичар Беџет Пацоли пријавил имот вреден стотици милиони евра

Поранешниот претседател на Косово и лидер на Алијанса за ново Косово, Беџет Пацоли, пријавил во Агенцијата за борба против корупцијата...

Македонија21 час

Медицински техничар од Шведска еден месец ќе помага на Инфективната клиника

Ханс Јорген Михаел Селберг е медицински техничар од Шведска којшто пристигна во нашата држава на 4 август преку европскиот механизам...

Македонија23 часа

Во Скопје се роди бебе во „водена обвивка“ – редок феномен што се случува еднаш во 80 илјади породувања

На Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство, наделава се случи несекојдневно породување. Станува збор за медицинско чудо и редок феномен...

Топ23 часа

Жени од Македонија, Албанија и Косово пронајдени во угостителски објект, сопственикот осомничен за трговија со луѓе

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот...

Македонија24 часа

Казнети 378 лица за неносење маска

Полицијата казнила 378 лица за неносење заштитна маска во текот на изминатиот ден. „Во текот на изминатото деноноќие (07/08.08.2020 година)...

Свет1 ден

Во последните 24 часа во светот над 270.000 нови случаи на коронавирус

Во светот во последните 24 часа се регистрирани вкупно 278.291 нови случаи на коронавирус, а починале 6.815 лица, објави Светската...

Свет1 ден

Рекорден број нови случаи на коронавирус во Јапонија

Во Јапонија во изминатите 24 часа се потврдени најголем број случаи на дневно ниво од почетокот на епидемијата на коронавирус....

Македонија1 ден

Деветнаесет години од нападот кај Карпалак во кој беа убиени 10 војници

Денеска се одбележуваат деветнаесет години од нападот врз конвојот на АРМ во кој беа убиени десет воени резервисти кај месноста...

Досие