Контакт

Актуелно

Македонија11 час

(Видео) Мицкоски од Гевгелија: Време е за обединување против овие камиказа политичари

Веќе неколку недели нашата теренска активност на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија е на плоштадите, улиците во Македонија, разговараме...

Регион12 часа

Вучиќ: Верувам дека Франција ќе остане на својот став за Северна Македонија и Албанија

Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „24 сати“ на ТВ Пинк вели дека верува оти Франција ќе остане на својот...

Свет14 часа

Запленети три тони кокаин во Тихиот Океан

Американската крајбрежна стража заплени 3,08 тони кокаин во водите на Тихиот Океан. Дрогата, која е запленета во бородови, е вредна...

Свет14 часа

Јункер-Џонсон: Дојде моментот за брегзит и за нови односи меѓу Лондон и Брисел

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, и британскиот премиер Борис Џонсон во Брисел порачаа дека дошол моментот за излез на...

Свет15 часа

Трамп: Со Украина нема услуга за услуга

Американскиот амбасадор во ЕУ, Гордон Сондленд, треба да се обрати пред пратениците во Претставничкиот дом во рамки на истрагата за...