Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Притвор за полицаецот кој прими поткуп од 100 евра за да не пише казна

Против полицискиот службеник кој прими поткуп за да не пише казна, поднесена е кривична пријава и одреден му е 30-дневен...

Македонија38 минути

Хелсиншки комитет: Не смее да ` се даде отказ на работничка за време на бременост

Бремена работничка побара правна помош од Хелсиншкиот комитет бидејќи работодавачот незаконски ` го прекинал работниот однос додека користела боледување. Станува...

Европа1 час

Стотици мигранти тргнаа од Турција кон Европа

Стотици мигранти тргнаа низ северозападна Турција кон границата со Грција и со Бугарија, откако турски официјален претставник изјави дека Анкара...

Македонија2 часа

Повторно одложено рочиштето за „Рекет“

Поради неуредна достава на поканата за сведокот Дејан Панделески, синот на газдата на Пелистерка, повторно беше одложено судењето за случајот...

Црна хроника2 часа

Уапсен скопјанец кој сексуално се задоволувал пред случајни минувачи

Единицата за насилен криминал при скопската полиција до скопското Основното јавно обвинителство ќе поднесе пријава против 26-годишник кој во неколку...