Контакт

Актуелно

Економија16 минути

Во САД за само една недела 6,6 милиони луѓе останале без работа

Во САД е забележана рекордна невработеност, јавуваат американските медиуми. Дури 6,6 милиони луѓе побарале надомест за невработени во изминатата недела....

Регион33 минути

Во Србија и Хрватска бројката на заразени од коронавирус надмина 1.000

Во Хрватска и Србија денеска бројката на заразени со Ковид-19 надмина 1.000 лица, односно во Хрватска се регистрирани 1.011 случаи,...

Свет53 минути

Шест недели старо бебе најмладата жртва на коронавирус

Новороденче старо само шест недели почина од коронавирус во американската сојузна држава Конектикат. „Тестирањето потврди дека новороденчето е позитивно на...

Црна хроника1 час

Кочанка на „Фејсбук“ напишала лажна објава дека има коронавирус

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против 23-годишна девојка од овој град поради постоење сомнение за сторено кривично дело непостапување според...

Црна хроника2 часа

Штипјанец се тестирал на коронавирус и без да ги чека резултатите отишол на гости

Штипското Основно јавно обвинителство побара казна за жител на овој град, кој по направен тест на коронавирус, го напуштил домот...