Контакт

Актуелно

Европа14 минути

Расте бројот на самоубиства меѓу француските полицајци

Тројца членови на единицата за интервенции, еден постар офицер и наставник во Полициската академија се меѓу осумте француски полицајци кои...

Европа38 минути

Исланд подигна споменик во чест на исчезнат глечер

Исланд официјално му подигна споменик на својот прв исчезнат глечер, жртва на затоплување на климата. Окјокул, првиот целосно истопен глечер...

Регион57 минути

Александар Вучиќ во ненадејна посета на Њујорк, ќе се сретне со американскиот државен секретар

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре во Њујорк ќе се сретне со американскиот државен секретар Мајк Помпео, се вели во соопштението...

Европа1 час

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

Австрија и Словенија ќе отворат дијалог за заедничката историја. Претседателите на законодавните домови, Волфганг Соботка и Дејан Жидан на работен...

Свет2 часа

Голем пожар во Дака, изгореа 15.000 домови

Во голем пожар во Дака, престолнината на Бангладеш, изгореа 15.000 домов, а 50.000 луѓе останаа без покрив на главата. Пожарот...