Контакт

Актуелно

Свет6 часа

(Видео) Претседателот на парламентот се прогласи за преоден претседател на Венецуела

Претседателот на парламентот на Венецуела, единствената институција контролирана од опозицијата, Хуан Гуаидо, вечерва се прогласи за преоден претседател на државата...

Европа9 часа

Чешка воведува даноци за црквата

Долниот дом на чешкиот парламент денеска изгласа мерка за даночење на исплатата што црквата ја добива како надомест за имотот...

Регион10 часа

Грчките интелектуалци го поддржаа преспанскиот договор

Речиси 250 грчки интелектуалци и уметници денеска потпишаа поддршка за преспанскиот договор. „Со преспанскиот договор се затвора голема рана која...

Македонија10 часа

Уште на самиот почеток падна на испитот – Ѓорчев избега од новинарски прашања

Претседателскиот кандидат Влатко Ѓорчев не дозволи новинарите да му поставуваат прашања откога тие го чекаа 15 минути да ја почне...

Македонија10 часа

Поради обилни врнежи од снег, забрана за движење на камиони на повеќе патни правци

Поради интензивни врнежи од снег, на планинскиот превој Буково од 16.15 часот попладнево е воведена забрана за сообраќај за тешки...