Контакт

Актуелно

Забава23 минути

Почина Бранко Лустиг, продуцентот на „Шиндлерова листа“ и „Гладијатор“

Филмскиот продуцент Бранко Лустиг почина утрово на 88-годишна возраст во Загреб, пишува „Национал“. Лустиг е најпознатиот хрватски продуцент и добитник...

Македонија37 минути

Рачна бомба пронајдена во фиока, во шупа во Арачиново

Рачна бомба oд моделот „Ф1“ од руско производство била пронајдена при претрес во домот на маж од Арачиново. Од Обвинителството...

Црна хроника1 час

Деветнасетгодишна девојка со автомобил удрила во пешак кај Липково

Деветнаесетгодишна девојка од селото Отља, Липково, со автомобилот удрила во 23-годишен пешак од селото Лојане. Несреќата се случила на регионалниот пат...

Европа2 часа

Туск: Русија е стратешки проблем, а не партнер

Претседателот на Европскиот совет во заминување, Доналд Туск, рече дека ги уверил водачите на ЕУ оти Русија е стратешки проблем,...

Регион3 часа

Рекордни бранови во Хрватска, експертите велат ова е само почеток

Највисоко ниво на морето измерено од 1955 година во близина на Сплит, бран со рекордна висина во близина на Дубровник,...