Контакт

Актуелно

Македонија1 час

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже кои се партиите од новото мнозинство

„Наместо досадни и стерилни соопштенија за себехрабрење, бидејќи СДСМ трет ден тврди дека има мнозинство јавно ги повикуваме да кажат...

Македонија1 час

СДСМ: Преговараме за Влада со полн мандат поддржана од стабилно мнозинство во парламентот

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада...

Црна хроника3 часа

Син го пронашол татка си обесен во гаража во Скопско

Вчера во 15:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен...

Регион4 часа

Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...

Македонија6 часа

Во Геријатриската болница во Скопје 17 пациенти заболени од коронавирус

Седумнаесет пациенти во ЈЗУ Специјализираната болница за геријатриска и палијативна медицина „13 Ноември“ во Скопје се позитивни на коронавирусот. „На 3.8.2020...