Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Милиони евра за реставрација на базиликата „Свети Марко“ по поплавата

За базиликата „Свети Марко“ во Венеција ќе бидат потребни милиони евра за реставрација кога неделава беше поплавена шести пат во...

Македонија5 часа

(Видео) Живковиќ: Мицкоски излажа дека пензиите се крателе

Денеска, Христијан Мицкоски излажа дека не само што пензиите не растат туку тие се крателе. Тоа не е точно, изјави Милан...

Црна хроника6 часа

Тешко повреден велосипедист во сообраќајна несреќа во Скопје

Скопјанец со автомобил удрил во велосипедист, кој со тешки повреди бил пренесен на Клиника. Според информаците од полицијата, несреќата се...

Европа7 часа

Во Австрија прогласена највисока опасност од лавини

Обилните дождови и снегот создаваат проблеми во Австрија. Најлошо е во Јужен Тирол и Корушка. Во долините, обилните дождови предизвикаа...

Црна хроника7 часа

Кривични пријави против петмина за фалсификување исправи и злоупотреба на службена положба

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кратово поднесе кривична пријава против С.Т.(47) и К.Н.(35), двајцата од Куманово, поради постоење основи на...