Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

Посебен сообраќаен режим во Скопје за Задушница

Поради верскиот празник Задушница, викендов, 22 и 23 февруари, во периодот од 6 до 16 часот на гробиштата во Бутел,...

Македонија2 часа

Променливо облачно време со северен ветер

Времето денеска претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен до засилен...

Спорт3 часа

Сензација во Јапонија, Зубчиќ победи во велеслалом

Филип Зубчиќ ја забележа првата победа во кариерата со што влезе во историјата на хрватското скијање. Зубчиќ со триумфот во...

Македонија4 часа

Без струја делови на Гази Баба

Од „ЕВН Македонија“ информираат дека се планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје и без електрична енергија ќе останат...

Регион14 часа

Полицајци во Грција нелегално издавале пасоши на криминалци, покрената е истрага

Грчките власти покренаа истрага против 6 полицајци и 27 други лица под сомнение за вмешаност во голема измама со лажни...