Контакт

Актуелно

Црна хроника10 минути

Бик го усмртил својот сопственик на сточниот пазар во Гостивар

Жител на селото Врбен во општина Маврово Ростуше починал од повреди што му ги нанел бик при истовар од камион...

Македонија2 часа

(Видео) Костовски: Мицкоски вчера беше подготвен да ја втурне целата држава во конфликт

„Целата јавност вчера виде обид за крваво сценарио во режија на Христијан Мицкоски и неговите коалициски партнери Левица и Алијанса....

Македонија4 часа

(Видео) Тројца полицајци се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот протест во Скопје

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир на подрачјето на СВР...

Црна хроника5 часа

Детали за убиството во Струмица: Расправија за паркинг-место причина за тепачката

Основното јавно обвинителство Струмица спроведе истрага против три лица – двајца мажи и една жена, за убиството на 22-годишното момче...

Свет5 часа

Жена избодена до смрт на политички фестивал во Шведска

Една жена е избодена до смрт на шведскиот остров Готланд за време на годишен политички фестивал пред општите избори за...