Контакт

Актуелно

Македонија2 минути

ВМРО-ДПМНЕ: Итно зголемување на мерните станици, субвенции на електрични автомобили и печки на пелети

Нема крај на расипништвото на власта. Криминалниот картел на власта го покажа своето вистинско лице, нема повеќе лажна скромност. Власта...

Македонија17 минути

Иванов во официјална посета на Јордан

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата, Маја Иванова, од денеска престојува во официјална посета на Хашемитското Кралство...

Македонија20 минути

Марш на толеранцијата во Скопје – Викни силно против насилно

Хелсиншкиот комитет за човекови права го организира десеттиот Марш на толеранција, кој ќе почне во 12 часот пред Музеј на...

Свет12 часа

Трамп: Војниците ќе останат на границата со Мексико колку што е потребно

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека војниците на границата со Мексико ќе останат таму колку што ќе биде потребно. „Имаме...

Свет14 часа

Протести поради климатските промени ги блокираа главните мостови во Лондон

Полицијата денеска уапсила над 70 луѓе откако стотина демонстранти ги блокирале главните мостови во центарот на Лондон барајќи од владата...