Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Затворен угостителски објект во Дебар, приведен сопственикот

Ноќеска полицијата затворила угостителски објект од Дебар а сопственикот бил лишен од слобода бидејќи не биле почитувани времените мерки и...

Македонија2 часа

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 17 пациенти, се лекуваaт вкупно 203 лица

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 203...

Македонија2 часа

СДСМ на конгрес ќе бира заменик-претседател и членови на Централниот и Надзорниот одбор

Социјалдемократскиот сојуз денеска на онлајн конгрес треба да избере заменик-претседател на партијата, членови на Централниот и на Надзорниот одбор. Потоа...

Регион3 часа

Локални избори во Хрватска

Денес во Хрватска се одржуваат локални избори, на кои учествуваат повеќе од 38.000 кандидати за позиции во репрезентативните тела и...

Македонија3 часа

Сончево и потопло со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Во западните подрачја ќе има услови за краткотраен локален дожд...