Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Тројца полицајци се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот протест во Скопје

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир на подрачјето на СВР...

Црна хроника2 часа

Детали за убиството во Струмица: Расправија за паркинг-место причина за тепачката

Основното јавно обвинителство Струмица спроведе истрага против три лица – двајца мажи и една жена, за убиството на 22-годишното момче...

Свет3 часа

Напад со експлозив на затвор во Нигерија, побегнале стотина затвореници

Стотина осуденици побегнале од затвор во Нигерија откако, според сомнежите, припадници на Боко харам извеле напад со експлозив на затворот,...

Соопштенија3 часа

СДСМ: Не успеа крвавото сценарио на Мицкоски и неговите коалициски партнери

Христијан Мицкоски не е никаква жртва, туку е режисер на крваво сценарио, крваво сценарио со неговите коалициски партнери Левица и...

Македонија3 часа

Сончево и топло време со температури до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен...