Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

29-годишна жена паднала од зграда во Охрид

Во СВР Охрид, вчера попладне, околу 13.20 часот, било пријавено дека на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала...

Европа2 часа

(Видео) Блинкен му посвети песна на Путин: „Никогаш нема да се помириме“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вчера одржа говор на церемонијата на дипломирање на Универзитетот Џорџтаун. Но, тој се осврна и...

Црна хроника4 часа

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од автомобил во тетовско

Малолетен пешак од Мала Речица-тетовско, бил тешко повреден откако во него удрило патничко возило, соопшти полицијата. Имено вчера во 13.00...

Регион5 часа

Мајмунските сипаници пристигнаа во Грција?

Националната здравствена служба на Грција (ЕОДИ) соопшти дека го регистрирала првиот можен случај на мајмунска сипаница, а во тек се...

Црна хроника6 часа

Приведени 12 лица, пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

12 лица биле приведени при контрола на угостителски објекти во Скопје, соопшти полицијата. Инмено синоќа (21/22.05.2022) година од страна на...