Контакт

Актуелно

Европа48 минути

(Видео) Блинкен му посвети песна на Путин: „Никогаш нема да се помириме“

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен вчера одржа говор на церемонијата на дипломирање на Универзитетот Џорџтаун. Но, тој се осврна и...

Црна хроника2 часа

Малолетник тешко повреден откако бил удрен од автомобил во тетовско

Малолетен пешак од Мала Речица-тетовско, бил тешко повреден откако во него удрило патничко возило, соопшти полицијата. Имено вчера во 13.00...

Регион4 часа

Мајмунските сипаници пристигнаа во Грција?

Националната здравствена служба на Грција (ЕОДИ) соопшти дека го регистрирала првиот можен случај на мајмунска сипаница, а во тек се...

Црна хроника4 часа

Приведени 12 лица, пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти во Скопје

12 лица биле приведени при контрола на угостителски објекти во Скопје, соопшти полицијата. Инмено синоќа (21/22.05.2022) година од страна на...

Економија4 часа

Ковачевски: Успеавме, просечната плата надмина 30.000 денари

„Ветувањата ги исполнуваме и од зацртаните цели не отстапуваме“, истакна премиерот Димитар Ковачевски заблагодарувајќи се на сите владини претставници за...