Контакт

Актуелно

Македонија14 минути

Без струја повеќе делови на Скопје

Поради технички интервенции во електро дистрибутивната мрежа денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници: · Од 11,00 до 12,00ч....

Регион10 часа

Над 7200 загинати во Турција и Сирија, бројот постојано расте

Бројот на загинати во двата разорни земјотреси што вчера ги погодија јужна Турција и северозападна Сирија се искачи на повеќе...

Македонија11 часа

МВР: Лажни се дојавите за бомби во училиштата

Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Направени се сите...

Регион12 часа

Куче херој од Србија: Спасува жртви од земјотресот во Турција

Службеното куче на Министерството за внатрешни работи на Одделението за вонредни состојби на Србија, е испратено како рамноправен член на...

Свет13 часа

(Видео) Спасувачка акција: Деветгодишно девојче во прегратка го држи својот брат меѓу урнатините во Сирија

На социјалните мрежи не престануваат да се шират емотивни снимки и фотографии од хоророт што им се случи на илјадници...