Контакт

Актуелно

Свет1 минута

Ноќевање во Давос чини 2.700 евра

Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија, и пристигнувањето на најмоќните луѓе во светот, придружувани од бројни делегации и уште поголем...

Црна хроника30 минути

Скопјанец се шетал со пиштол на улица

Полицијата поднесе кривична пријава против 29-годишен скопјанец кој носел оружје со себе, без да има дозвола. Според информациите на МВР,...

Македонија3 часа

Кривична за вработени во осигурителна компанија, кои измамиле четири лица

Против две лица од Тетово поднесена е кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувањето, како и измама. Од полицијата...

Македонија4 часа

(Видео) Шилегов: Нема да дозволиме на кејот повторно да никне дива населба и да стане депонија

Екипите на Град Скопје во соработка со општествено одговорни компании веќе два дена темелно ги отстрануваат остатоците од дивата населба...

Свет4 часа

Новиот шпионски дрон на НАТО може да ѕирка во Русија

Новите стратешки беспилотни летала на НАТО, „Глобал хоук“, може да ја следат ситуацијата на територијата на Русија од територијата на НАТО, пренесува норвешкиот весник „Верденс...