Контакт

Актуелно

Црна хроника1 минута

Кумановски возач скокнал од камион за да се спаси откако изгубил контрола

Кумановец на возраст од 43 години е тешко повреден во сообраќајна несреќа која се случила додека управувал камион на патот...

Македонија43 минути

Исечените јапонски цреши на Максим Горки биле стари

Исечените 13 јапонски цреши на улицата Максим Горки беа стари и болни и на нивно место во понеделник, 18 ноември,...

Забава1 час

Има девет години и до крај на 2019. ќе дипломира, па потоа запишува докторат

Вундеркинд од Белгија на 9-годишна возраст студира електротехника и планира да дипломира на Универзитетот за технологија во Ајндховен до декември,...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ ветува укинување на даноците за младите до 29 години

Зоран Заев и СДСМ ги лажат граѓаните како што ги лажеа пред изборите во 2016 година. Наместо лагите и манипулациите...

Македонија3 часа

Од денеска на пат задолжително само со зимска опрема

Од денеска започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата. Оваа обврска ќе трае до 15 март...