Контакт

Актуелно

Европа7 часа

Во пресрет на годишнината од Кадифената револуција, илјадници Чеси повторно на протести

Речиси четвртина милион Чеси протестираа против премиерот и претседателот, обвинувајќи ги за поткопување на демократијата во оваа длабоко поделена нација,...

Црна хроника9 часа

Во комбе во Кумановско пронајдени 12 мигранти

Дванаесет мигранти од кои седум од Авганистан и петмина од Пакистан биле пронајдени од страна на полициски службеници во комбе...

Регион10 часа

Вучиќ: Им благодарам на докторите, од понеделник сум во полн работен погон

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој беше примен на одделение на Воената медицинска академија (ВМА) во Белград поради проблеми со срцето,...

Црна хроника12 часа

Расправија на интернет завршила со тепачка на улица

Скопјанец на возраст од 21 година во вечерните часови на 15. ноември бил нападнат на улица од две други лица....

Свет13 часа

Тензично на протестите во Париз, приведени 24 лица

Поддржувачите на Движењето „Жолти елеци“ денеска ја одбележуваат првата годишнина од протестот, кој започна како револт околу данокот за бензин...