Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

За една недела казнети 263 возачи за непрописно паркирање во Општина Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар во текот на минатата недела казни 263 возачи за непрописно паркирање. Во периодот од 09...

Економија5 минути

„Фич“: Фундаментите на банкарскиот сектор и натаму се здрави

Фундаментите на банкарскиот сектор на Северна Македонија и натаму се здрави, објави агенцијата „Фич“ соопштувајќи дека го потврдува кредитниот рејтинг...

Свет36 минути

Малта го одби престојот на децата од земји надвор од ЕУ чии родители не заработуваат доволно

Децата чии родители не заработуваат доволно, а се од земји кои не се членки на ЕУ, немаат право на престој...

Македонија1 час

Утрово магливо и постудено, попладне сончево

Времето денеска претпладне по одделни котлини ќе се задржи магливо и постудено. Преку денот ќе биде сончево со мала до...

Македонија1 час

Намалена видливост поради магла кај Ѓавато

АМСМ информира дека сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни....