Контакт

Актуелно

Македонија4 часа

Изборот за рекор на УКИМ се става во мирување

На владина седница допрецизирана е Уредбата за законот за високо образование, кој предвидува дека на органите на универзитетите на кои...

Македонија4 часа

Од утре зголемено присуство на полицијата во туристичките дестинации

Во текот на наредните два дена ќе биде зголемен бројот на припадниците на министерството на терен, особено во градовите туристички...

Европа7 часа

Зголемен бројот на заразени во Италија, границите ќе бидат затворени за земји кои не се членки на ЕУ

Бројот заразени лица во Италија скокнал на 518 во однос на 177 претходниот ден, соопшти Агенцијата за цивилна заштита. Со...

Македонија10 часа

Филипче: Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места, не можеме да ги спречиме

„Луѓето секако ќе заминеа на туристичките места. Ние не можеме да ги спречиме, важно е само тие да се придржуваат...

Македонија13 часа

Ахмети со порака по повод 18-годишнината на ДУИ: Време е за првиот Албанец премиер

Демократската унија за интеграција (ДУИ) одбележува 18-годишнина од оснoвањето, а по овој повод лидерот на партијата, Али Ахмети, посочува дека...